Yds Arapça Sınavı Soruları

22 Arap ülkesinde resmi dil olan Arapça, dünyada yaklaşık 350 milyon insan tarafından konuşulmaktadır. Ayrıca Birleşmiş Milletlerin resmi dillerinden biri olarak kabul edilmiştir. Arapça öğrenmeye verilen önem tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de günden güne artmaktadır.Bu nedenle de yds arapça sınavınında önemi her geçen gün artmaktadır.
Ülkemizde Arapça öğrenenlerin birçoğu dil yeterliliğini görmek, dil tazminatı almak veya yurt dışı görevlerine gidebilmek gibi nedenlerle Arapça KPDS sınavlarına girmektedir. Fakat ÖSYM’nin resmi internet sitesinden alınan ve aşağıdaki tabloda sunulan istatistikî veriler sınava girenlerin çoğunun başarısız olduğunu göstermektedir. İlk bakışta bunun sebebinin müsabıkların sınava iyi hazırlanmaması veya yeterli dil bilgisine sahip olmaması olarak düşünülebilir. Fakat aşağıda diğer dillere ait sınav sonuçlarını gösteren tablolar incelediğinde bu başarısızlığın arkasında farklı sebepler olduğu izlenimi doğmaktadır.

Sonuç olarak;yapılan kıyaslamalar neticesinde Arapça YDS sınavının diğer diller YDS sınavlarına göre daha zor olduğu açıkça görülmektedir

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.0/10 (6 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 2 votes)
Yds Arapça Sınavı Soruları, 7.0 out of 10 based on 6 ratings

Yazının Etiketleri:

  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş