Yds Arapça Sınavı Hazırlık Kitapları

Yds Arapça sınavı hazırlık kitapları hakkında bir takım bilgileri sizlerle paylaşacağım.

1. Harekesiz Arapça bir metni okumak için harcanan çaba ve zaman kaybı sınav hazırlanırken dikkate alınmalıdır. Metinler ve soru kökleri daha kısa tutulmalıdır. (Arapça YDS sınavı, diğer dillerle aynı sayfa sayısına aittir. Sınava girenlerin çoğu soruların tamamını okuyamamaktadır.) Bu nedenle size yds arapça üzerine olan eğitim setlerini tavsiye ederiz. Konu hakkında sitemizdeki reklam bannerlarından destek alabilirsiniz.
2. Arapça metinlerde geçen yabancı (İngilizce) kelimeler Arap alfabesiyle değil orijinal şekliyle Latin alfabesiyle yazılmalıdır. ( Çoğu zaman müsabıklar bu kelimeleri okumada zorluk çekmekte ve çok zaman harcamaktadır.)
3. Sınav soruları, zorluk derecesi açısından Ölçme ve Değerlendirme esaslarına uygun olarak hazırlanmalıdır. (2000 kişinin katıldığı bir sınavdan 90’nın üzerinde bir notu, hiç kimse alamıyor ya da sınava girenlerin % 75’i 50’nin altında not alıyorsa, o sınav çok zor kabul edilir, geçerliliği, güvenirliği ve kullanışlılığı düşüktür.)
4. Sınavın amacı genel ölçütler dâhilinde kişinin dil seviyesini belirlemek olmalıdır. (YDS sınavı, üniversiteye giriş sınavı gibi yarışma türü bir sınav değildir. Bu sınavın müsabıkları birbirini not olarak geçmeyi değil belirli bir notu almayı hedeflemektedir.)

Bu nedenle arkadaşlar, Yds Arapça sınavı hazırlık kitapları ararken kaliteli eğitim veren kitaplarla veya yukarıda bahsettiğimiz gibi yds arapça eğitim setleri ile hazırlanmanızı tavsiye ederiz. Eğitim setleri hakkında da sitemiz üzerinden veya http://ydssinav.gen.tr/yds-arapca-sinavi-sorulari/yds-arapca-sinavi linki üzerinden gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 6.0/10 (11 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +2 (from 4 votes)
Yds Arapça Sınavı Hazırlık Kitapları, 6.0 out of 10 based on 11 ratings

Yazının Etiketleri: ,

  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş